DZ Styl angielski

 

Powiew Wiktorii

Każdy kraj ma swoją kulturę, z której wywodzą się rozwiązania architektoniczne. Ale czy da się zachować tylko dla siebie to co ciekawe i praktyczne? Wszystko co atrakcyjne przenika się ponad granicami. I temu ma służyć ta strona – prezentujemy tu drzwi w stylu angielskim. Nie jest to jednak nasza oferta, a zdjęcia mają służyć jedynie jako bank pomysłów i jeśli znajdą tu Państwo dla siebie jakąś koncepcję na drzwi lub tylko ich wystrój to sprawią nam tym Państwo niezmierną satysfakcję (e-maile z uwagami mile widziane: alterdom@alterdom.pl). Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w Londynie i (niestety) żadne z nich nie jest naszą realizacją.

     

Wypełnienia w stylu Adeco.

Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, czy drzwi niżej są wykonane z wypełnieniami firmy Adeco – ale jesteśmy pewni, że są to drzwi z PCW z wypełnieniami takiego typu, jakie oferuje wspomniana firma. Tu uwagę zwraca przede wszystkim kilka wspólnych cech: otwieranie do środka, kolor biały i witraże ze wstawkami ołowianymi. O klamkach w postaci gałek nie wspomnę, podobnie jak o otworach na pocztę, ale już warte uwagi są stroiki, kołatki czy zieleń wokół drzwi – to bez problemu można przenieść do naszych domów.

    

Doświetla.

Naświetla i drzwi dwuskrzydłowe są równie popularne jak u nas. A co jest zaskakujące? Skrzydło wejściowe używane na co dzień mało kiedy jest szersze niż 80 cm. Skromnie? Może wynika to z ciasnej zabudowy...

    

Drzwi drewniane

Mimo, iż pierwsza seria zdjęć to głównie drzwi z PCW to jednak drewno jest tu także popularne. Jest jednak mała zależność – drzwi drewniane (podobnie jak okna) są raczej w domach o wyższym standardzie wykończenia – tu drewno jest produktem bardzo ekskluzywnym i może dlatego większość drzwi z bogatym centrum jest właśnie drewniana.

    

 

Wzór? Czy tylko pomysł?

Inny styl ma coś w sobie. Trudno odmówić Anglikom braku stylu, chociaż wygląd to sprawa tylko i wyłącznie naszego gustu. Nie zachęcamy do ślepego naśladownictwa – generalnie ich standard wykonania (przynajmniej od strony technicznej) jest dużo niższy niż przyjęty u nas..

    

    

Owocnych przemyśleń...

 

wsteczdalej

Ankieta

  • Na kompletne drzwi wejściowe chcieliby Państwo wydać kwotę
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje