Okna Galux ORO

Urzędowski przekrój okna galuxGALUX

Urzędowski wprowadził do szerokiej oferty okna w nowym wymiarze. Dotychczasowe ramy o grubości 68mm zastąpiono jeszcze stabilniejszą kantówką ze zmodyfikowanym sposobem klejenia – o grubości 88mm. Okna Galux to nie tylko większa głębokość zabudowy dająca poczucie komfortu. To także wzbogacenie okna o dodatkową uszczelkę oraz ozdobną listwę ukrywającą termookapnik. Wielu Klientom podoba się sam wygląd masywnych okien, dla nas ma to znaczenie praktyczne – Galux to jedyne z najbardziej stabilnych konstrukcji w oknach i zapewne znacznie dłużej będą służyć swoim użytkownikom – być może stąd też bierze się fakt, że np.: balkony typu HS Urzędowski wykonuje tylko na bazie okien Galux.

 

GALUX OROprzekrój okna Galux i Galux Oro

Prawdziwe zmiany to jednak dopiero okno GALUX ORO. Ta sama konstrukcja co Galux, ale dwukrotnie lepsze współczynniki zastosowanych przeszkleń, dzięki trójszybowemu pakietowi Ug = 0,54 W/m2K o budowie: 4Plth Ultra/18Ar/4Plx/15Ar/4Plth One z ciepłą ramką w standardzie. Dziś wiele firm stosuje podobne zestawy szyb o zbliżonych współczynnikach, ale w praktyce, ze względów na cenę nie są one tak popularne jak GALUX ORO w Urzędowskim.   Uwaga: od września 2010 nastąpiła zmiana właściwości pakietu szybowego: w standardzie Galux ORO jest teraz szyba U 0,6.

 

okno debowe Galux D2 - okapnik okiennyTAJEMNICA GALUX

Skąd się wzięła taka różnica w możliwości poprawy właściwości termoizolacyjnych? Na ogół dotychczasowe okna z dostępnych powszechnie w sprzedaży nie były w stanie „udźwignąć” dodatkowego ciężaru trzeciej szyby, a może raczej ich budowa nie pozwalała na zastosowanie odpowiednio szerokiego pakietu szyb, który w tym wypadku miał początkowo 36mm a teraz aż 45mm – dzięki czemu konstrukcja wygląda jeszcze masywniej, a i dopłata spadła o 15%. To pogrubiona konstrukcja okien GALUX stała się pierwowzorem dla okien dedykowanych dla budownictwa pasywnego. I to właśnie to okno uważamy za kolejny kamień milowy w rozwoju rynku okiennego.

*4Plth Ultra/18Ar/4Plx/15Ar/4Plth One * - skrót oznacza: 4 mm szyba Planitherm (szyba z powłoką niskoemisyjną / przestrzeń18mm wypełnioną argonem /4mm szyba/ 15 mm przestrzeń z argonem / 4 mm szyba Planitherm One ze wzbogaconą powłoką.

Poniżej kilka realizacji z oknami GALUX i GALUX ORO:

 


1.Siedlce, okna meranti ze szprosem wiedeńskim w kolorze M2

2.Łosice, balkon łukowy z mahoniu M1 w elewacji z klinkieru

3.Mrozy, okna meranti M11 delikatnie podzielone ramką nakładaną

4.Międzyrzec Podlaski, okna z jedną linią szprosu naklejanego, meranti M15

5.Siedlce, okna meranti M11 z ramką nakładaną.

6.Łosice, stolarka mahoniowa M1 ze szprosem naklejanym

7.Siedlce, stylowe okna od strony tarasu, meranti M2, ze szprosem naklejanym

8.Węgrów, okno i drzwi mahoń afrykański M1 oraz brama Krispol w kolorze mahoń

9.Mińsk Mazowiecki, dębowe okna z nowocześnie podzieloną ramką nakładaną, kolor D1

10.Łosice, dom ze stolarką meranti M11 dobrze komponującą się z ceglastą dachówką

11.Siedlce, okna i drzwi dąb D3 (złoty dąb)

12.Milanówek, stolarka meranti w kolorze M11

13.Siedlce, okna meranti m11, brama Wiśniowski złoty dąb

14.Bardzo nowoczesna bryła domu, okna dąb D1

15.Podobna forma, okna dąb D9 z grudnia2010r

16.Sokołów Podl, okna meranti M11

17.Siedlce, dom z oknami sosnowymi S5

18.Olsztyn, okna D1

19. Siedlce 2010, okna dębowe D9

20.Pułtusk - okna D9 na litym dębie
wsteczdalej

              

Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje