Ceny drzwi Urzędowski

 

Ceny drzwi Urzędowski


 

Skąd się bierze cena?

Drzwi jak drzwi. Ale czy aby na pewno? Co decyduje, że produkty jednej firmy kosztują niemal dwukrotnie więcej niż z innej? Niby wszystkie spełniają jedną rolę – odgradzają świat zewnętrzny od naszego, domowego zacisza.. ale niektóre robią to skuteczniej i przez dłuższy okres. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie: ze słabym oknem da się żyć, ale każda niedogodność w drzwiach da się we znaki. Różnice w cenie mogą rodzić się w każdym szczególe: drewno i jego klasa oraz jakość, konstrukcja, wyposażenie i akcesoria (np.: zawiasy mogą kosztować 50 zł a mogą być takie za 500zł/kpl.) Podobnie różne ceny mają zamki czy też inne dodatki. To tak bardzo ogólnie.


 

Wycena

Właściwie.. prosta sprawa a jednak zastanawiam się jak by to przedstawić obiektywnie, ale i zachęcająco? Może na podstawie jednego modelu zaprezentujemy wycenę drzwi:

1. Model DZ 001, drzwi jednoskrzydłowe w drewnie dębowym łączonym na mikrozłącza w kolorach kryjących:

  • 4571 zł drzwi z ościeżnicą - cena katalogowa netto wg cennika z 1 października 2013

  • 173 zł otwieranie na zewnątrz - zmiana progu

  • 238 zł klamka Hoppe London do drzwi

  • 154 zł wkładka do drzwi

  • 56 zł – osłonki na zawiasy

    całość po rabatach z października 2013 (22% od Urzędowskiego i 10% od nas) - 3644zł netto . Przy montażu w stan surowy to ok 4300zł zł brutto z montażem.

2. Pozostałe modele są droższe przeciętnie do 600zł. Dla przykładu: drzwi DZ 419 w takim samym standardzie wyposażenia będą kosztowały 4190zł netto. Drzwi w innych gatunkach drewna są droższe o następne 500-700zł. W praktyce drzwi jednoskrzydłowe w najbogatszej opcji to cena nie przekraczająca 6 tys. zł.


 

3. Drzwi płytowe DZ 530 w kolorach dębu wraz z ościeżnicą z drewna dębowego – w zestawieniu wyposażenia jak wyżej to cena ok 3000zł z montażem podstawowym.


 

Wyliczone dodatki to wg nas niezbędne złożenie by użytkować drzwi, ale lista dodatków wcale nie jest zamknięta: wkładka z gałką (umożliwia zamykanie się od środka bez użycia klucza – ok 20zł więcej), zmiana szyby np.: na lustrzaną czy ornamentową - ok 300-400zł), dołożenie drugiego zamka (ok 260zł) co wymusza także rozetkę (50zł) i dodatkową wkładkę. Zamek można także zamienić na Automatic (250zł) – czyli taki, który za każdym zamknięciem skrzydła zablokuje możliwość pracy drzwi w trzech punktach – i tak prawdę mówiąc to jedyny dodatek do drzwi Urzędowskiego, na który chcielibyśmy Państwa „namówić”. Czy to koniec składników wpływających na cenę? Nie, bo pozostało jeszcze najważniejsze: podatek VAT (8% + cena usługi dla inwestycji mieszkaniowych lub 23% w przypadku zakupu bez montażu. No i oczywiście rabat...


 


 


 

Ceny doświetli drzwiowych

Osobną kategorię stanowią drzwi z doświetlami. Zawsze proponujemy Państwu zestawienie możliwie najkorzystniejsze cenowo, tzn. z uwzględnieniem typowych rozmiarów skrzydła. Dopłatę liczymy wyłącznie za doświetla – średnio kosztują one ok 1600zł -2400 zł /m2 w zależności od gatunku drewna (np. czyli im większe naświetle, tym większa cena, np. w drzwiach o wymiarze 150x210cm będzie ok 1m2 naświetla). Do naświetli można zastosować jeszcze dodatki w postaci szprosów konstrukcyjnych, wewnętrznych, naklejanych czy też zastosowania wzoru w doświetlu – wszystko to ma nieskończenie dużo możliwości wykonania - w praktyce każdą wycenę drzwi, a już szczególnie tych z dostawkami wykonujemy indywidualnie.

Doświetle dębowe o szerokości ok 30cm – to koszt ok 1600zł za najprostszą wersję, którą można w nieograniczony sposób wzbogacać dodając szprosy, wzory itp.Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje