Okna tarasowe HS

 

Balkon HSrozsuwany HS schemat C

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją okna tarasowego są balkony typu HS. Jest to zupełnie inna, bardziej masywna budowa okna, zarówno skrzydeł jak i ram. Najważniejszym elementem jest tu komfortowy mechanizm przesuwania skrzydeł, który sprawdza się nawet przy największych gabarytach. Otworzenie bardzo dużego skrzydła jest bezpieczne i nie stanowi problemu nawet dla dziecka, stąd możliwości wykonania takich balkonów sięgają ponad 6 metrów szerokości nawet dla dwóch skrzydeł. To więcej niż niejedna ściana!

 przykład niskiego progu HS

Niski próg

Dodatkowym atutem jest w HS`ach niski próg. Niski – jest to słowo „umowne”, bo takie okna wymagają stabilnego podparcia – z tym, że w tym przypadku cały próg jest „wtopiony” w podłogę i już nie stanowi przeszkody w komunikacji między domem a ogrodem. I podobnie jak przy tradycyjnych balkonach przesuwnych możemy tu zrobić okno dwudzielne, trójdzielne czy też czterodzielne – rozsuwane na boki.

W montażu największych balkonów typu HS mamy bogate doświadczenie praktyczne, stąd nasze przekonanie, że z nami uda się Państwu stworzyć swój wymarzony taras.

 

wąski balkon HSWymiary

Teoretycznie maksymalna szerokość drzwi HS to 6300mm. Ograniczenie to wynika z problemu logistycznego: szyna, na której opiera się balkon występuje w takiej maksymalnej długości handlowej. W razie potrzeby jest możliwe wykonanie większych długości – elementy te będą wówczas łączone „na styk”. Oczywiście jeszcze większym problemem będzie przetransportowanie takiej konstrukcji w całości.

Wysokość HS`ów jest kolejną zaletą – możliwe jest do wykonania 2800mm a czasem więcej, z tym że wymaga to już indywidualnej wyceny.

 

Podział

Mówiąc o HS`ach mogą czasem Państwo usłyszeć określenie SCHEMAT. Oznacza to nie mniej nie więcej podział na części i sposób otwierania takiego balkonu i tak w Urzędowskim możemy zamówić:HS trójdzielny schemat G

  • schemat A – najpopularniejszy – dwuskrzydłowy, gdzie jedno ze skrzydeł jest zamontowane na stałe, a drugie jest jezdne)

  • schemat C – czyli cztery części, w tym dwie środkowe rozsuwane na boki.

  • schemat G - trzy skrzydła, w tym środowe jest przesuwne.

Opcje te nie mają ograniczeń wielkościowych. Trzeba pamiętać, że ościeżnica (rama) takiego balkonu ma w przypadku okien Urzędowskiego prawie 22cm głębokości zabudowy – czasem zajmuje grubość całej ściany. Teoretycznie jest jeszcze więcej możliwości podziałów balkonów HS, których nie da się u nas wykonać (np. trzy skrzydła zsuwane na jedną stronę), ale z racji faktu, że skrzydła są stale osadzone na równoległych do siebie szynach, to taki balkon miałby ponad 30cm zabudowy – nie zmieściłby się w przeciętnej ścianie.

 


1. HS do otworu 270x230 Meranti M11

2. Ta sama wielkość co obok - dąb D9

3. Meranti M1, 298x226cm

4. Meranti M2 266x226cm Stoczek Łukowski

5. Mahoń M1, 276x240 w Łosicach

6. Merantu M11 ze szprosami wiedeńskimi 358x238

7. Schamat G - zdjecie to prezent od naszego przyjaciela.

8. Balkon HS w domu z bala. Sosna z konkurencji.

9. W zimowy dzień widać przyciemnienie jakie dają nasunięte na siebie pakiety 3 szybowe

10. 620x235 - nasz ulubiony HS :) Łuków 2005

11. Balkon HS 276x240 w dębie D9, Siedlce 2010

12 Także dąb D9 na mikrozłączach - 270x242cm, Mrozy 2011

13. Hs 266x226 przed ułożeniem parkietu

14. Mahoń afrykański M1 - 260x245. To okno waży ok 480kg!

15. Meranti M1 - tu był jeszcze profil 68mm. Od kilku lat wykonujemy tylko grubość ram 88mm.


Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje