Parapety z klinkieru

 

Najbardziej atrakcyjne w wyglądzie. Elewacja z klinkieru czy też tej wykończona płytkami praktycznie nie pozwala na zastosowanie innych materiałów na parapety. Ale tak jak wszystko ma to swoje plusy i minusy. Przede wszystkim płytka klinkierowa wymaga zastosowania elastycznej zaprawy na fugi – bo pękający cement sprawi, że parapet poza dobrym wrażeniem przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje – odprowadzenia wody. Często widzę świeżo oddane do użytku domy z odpadającą farbą w pod oknem.. To nic innego, jak efekt nieszczelności przy parapecie.

W zasadzie... nie oferujemy parapetów z klinkieru (kształtki są do kupienia w każdym składzie budowlanym). Mamy tu inną propozycję – parapety ze sztucznego marmuru z firmy KONCAJS – jest to parapet odlewany w odpowiednią formę – gotowy do złudzenia przypomina parapety z klinkieru i ma same zalety – jest szczelny, odporny na zniszczenia i szybki w montażu. I podobnie jak przy prawdziwym klinkierze – na takim parapecie krople deszczu nie będą wybijały rytmu jesieni (po prostu nie będą „brzęczały” na deszczu).

 Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje