Rodzaje parapetów

 

 

W zasadzie jak napisaliśmy na początku parapet może być zrobiony ze wszystkiego. Najczęściej jednak wykonywane są z gotowych, specjalnie przeznaczonych do tego materiałów.

 

Parapety ekonomiczne

Opcja pierwsza to płyty meblowe. Najtańsze, ale i najmniej trwałe. W końcu okolice parapetu to zwykle większa wilgotność, przed którą warto się zabezpieczyć. Dlatego zdecydowanie popularniejsze są parapety z tworzywa (PVC) pokryte laminatem. W zasadzie są to parapety lekkie, trwałe, niezniszczalne.

 

Parapety kamienne

Proponujemy je z największym przekonaniem. Parapety wykonane z konglomeratu marmurowego można także spotkać pod nazwą aglomarmur. W zasadzie jest to 95% naturalnych kamieni połączonych klejami i wypolerowanych na półmat. Praktycznie wszystkie z tych parapetów przyjeżdżają do Polski z regionu Morza Śródziemnego – dlatego ich kolorystyka wszędzie jest podobna. Najpopularniejsze są parapety o grubości 3cm (chociaż w pogoni za ceną znaleźć można i cieńsze – 2 centymetrowe) zaokrąglone na bokach i z małą fazą na górnej krawędzi.parapet z marmuru

Bogata jest jednak kolorystyka tych parapetów – znajdziemy tu od kilku do kilkunastu kolorów w zależności od Producenta.

Parapety z konglomeratu są wycenia za m2(metr kwadratowy), stąd możliwość ich zamówienia na dokładny wymiar wg potrzeb. Ceny wahają się w przedziale od 300zł do 800 zł /m2. W tej górnej granicy występują już parapety wykonane z granitu lub naturalnego marmuru.

Pełną ofertę parapetów kamiennych znajdą Państwo na stronie naszego dostawcy:

http://www.granmar.pl/agglomarmur.php 

 

Parapety ze sztucznego marmuru

To jeszcze jedna opcja na parapet we wnętrzu. Mówi się na nie także „sztuczny marmur”, gdyż są wykonane z tzw mączki marmurowej, dzięki czemu ich wygląd jest bardzo gładki, często jednolity. Mają także jeszcze jedną zaletę: są bardzo trwałe i wytrzymałe.

 Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje