Urzędowski Premium

NOWOŚĆ 2009

Janusz Urzędowski jako człowiek chyba nie zna pojęcia „stagnacja”. Drzwi w oparte na systemie GALUX 88mm produkowane są ledwie od kilku lat a w międzyczasie miały już drobne zmiany techniczne (szczególnie w obrębie progu). Jednak w roku 2009 cała konstrukcja przeszła gruntowny „face lifting” - zupełnie jak światowe marki samochodowe.

Właściwie zmiany samej konstrukcji są niewielkie, ale za to zauważalne gołym okiem, gdyż dotyczą głównie strony wizualnej. Stylistyka drzwi PREMIUM nawiązuje do linii wykończenia drzwi wewnętrznych oraz nowego okna GALUX ORO z szybą U 0,54. Drobne zmiany, ale... wpływają na wszystkie produkty Urzędowskiego i mają swoją kontynuację w innych produktach. Tu nic się nie dzieje przypadkowo.

Nowe drzwi PREMIUM to przede wszystkim kasetony bez ozdobnego frezu dookoła wypełnienia. O ile drzwi proste (np. modele DZ001 czy DZ017) miały wcześniej przefrezowane wgłębienia dookoła kasetonu, to teraz płyciny są gładkie, wydają się bardziej „pełne”. Można by powiedzieć także: „proste”. Ale to chyba właśnie taki surowy styl nadaje tym drzwiom nowoczesnego wyrazu. Prosto, ale w dalszym ciągu elegancko. Zresztą – jesteśmy przekonani, że każdy z nas ma swój gust i potrafi ocenić to co widzi. Nikomu nie musimy wmawiać, że jest to piękny styl – to ma podobać się przede wszystkim Państwu.

Poniżej kilka zdjęć prezentujących szczegóły drzwi wykonanych w serii PREMIUM. Obrazy przedstawiają typowe drzwi z „normalnej” produkcji i zostały zrobione w warunkach budowlanych. Nie są to żadne aranżacje modeli dopieszczonych na potrzeby „sesji”.

 


Fragment drzwi w kolorze meranti M15 – imitacja listewki przytrzymującej kaseton.

Płycina drzwi modelu DZ001 – w kolorze DJ9 – widoczna jest część zewnętrzna, jesionowa

Ponownie meranti M15 – tym razem część górna

Drzwi model DZ 001 – płaska płycina komponuje się z płaszczyzną szyby

Zbliżenie listewki M15 „okraszonej” piaskiem budowlanym. Trzeba pamiętać że nawet najładniejsze drzwi będą narażone na dalsze prace wykończeniowe – stąd dobrze jest montować drzwi na późniejszym etapie prac.

M11 na płycinie drzwi zewnętrznych. Przy okazji widoczne oszyldowanie (klamka i rozetka) w kolorze F2

Kolor M15 w świetle lampy błyskowej – stąd wyraźny, bardzo ciepły odcień.

Białe drzwi . Dla wszelkich sceptyków posądzających Urzędowskiego o „niestarannie” położony silikon – proszę zwrócić uwagę na fugę silikonu wokół widocznych części szyb – i przypominam, że są to drzwi z normalnej produkcji.

Drzwi DZ 419 – ideał w nowoczesnym wzornictwie. Wiele firm skopiowało ten wzór, jednak oryginał pozostaje niepobity.

Fragment dolnej części drzwi w kolorze D9 – w środkowej części zdjęcia widoczne połączenie na mikrozłącza.


Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje