Brama garażowa drewniana

GATOR - brama grażowa

Brama garażowa GATOR, czyli brama produkcji Urzędowskiego weszła do stałej produkcji w 2008r i tylo nieliczni wiedzą, że to jest już drugie podejście Urzędowskiego do produkcji drewnianych bram garażowych.

Konstrukcja bramy GATOR jest oparta na bramie uchylnej. Może nie jest to żadna nowość w konspekcie mechanicznym, ale na pewno ma bardzo solidną podwalinę: ocynkowana ogniowo konstrukcja oraz mechanizm bramy są produkowane przez znaną niemiecką firmę TORBAU SACHSEN. brama gator

Wkład Urzędowskiego w tą bramę to przede wszystkim wykończenie i wzornictwo. Mamy tu kontynuację linii stylistycznej z drzwi zewnętrznych Urzędowskiego poprzez zostosowanie wzoru z drzwi w środkowej części a drewniane poszycie bramy jest wykonane z tych samych gatunków drewna co okna Urzędowskiego.

Teoretycznie najsłabszy punkt takiej bamy – czyli połączenie drewna ze stalą i różna odporność tych materiałów na kurczenie pod wpływem zimna został wyeliminowany poprzez elastyczne osadzenie sklejki w stalowej konstrukcji a technologia ta została zgłoszona do Urzędu Patentowego RP.

Czy brama uchylna może być nowoczesna? Dlaczego nie? Na ogół konstrukcja taka nie kojarzy się z luksusem. Ale kto ma napęd elektryczny w takiej bramie? Tu jest to standardowe wyposażenie nawet najmniejszej bramy. Poprzez zastosowanie napędu automatycznego z odpowiednio dużą mocą praktycznie nie ma różnic w obsłudze takiej bramy w stosunku do konstrukcji bram segmentowych. 

Bramy GATOR to nieograniczone ogromne możliwości urządzania powierzchni – dostepne są szerokości od 210 do 590cm i wysokości 205 do 295cm. Najbardziej typową bramą z szybkim terminem realizacji jest wymiar 250x212,5cm.

Bramy zostały wycofane z oferty w 2011r.wstecz

Ankieta

  • Jaka nazwa byłaby najlepsza dla tego działu?
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje