Podłoga drewniana Luxor

 

To kolejny produkt oferowany przez firmę Urzędowski – w zasadzie jej głównym producentem jest firma BOXLER z Niemiec, a nasz polski wkład to drewno stosowane w wierzchniej warstwie desek. Podłoga LUXOR to połączanie niemieckiej tradycji i doświadczenia z pasją jaką ma do drewna firma Urzędowski. 

 

Materiał na podłogę

Deski Luxor wykonane są z drewna świerkowego łączonego z materiałem HDF w warstwie środkowej, powierzchnię górną stanowi wysokiej jakości fornir z drewna meranti, mahoniowego lub dębowego. O efekcie końcowym decyduje pokrycie woskowo – olejowe opracowane przez firmę Boxler. Twardy wosk olejny wnika głęboko w pory drewna i chroni je przed zniszczeniem a jednocześnie pozwala na jej łatwą pielęgnację. Powłoka woskowo-olejowa ma także znaczenie praktyczne – nadaje trwałą elastyczność włóknom dzięki czemu zapobiega pęknięciom czy łuszczeniu się powłoki.

 

NATURA w 100% czyli brzmi jak.. ?

Z czego składają się woski stosowane do wykończenia powierzchni? W 100% są to składniki naturalne, chociaż ich nazwy brzmią jak chemia: wosk Carnauba (najtwardszy i najczystszy) wosk Candillila (o silnych właściwościach hydrofobowych – czyli uniemożliwia wnikanie wody odpychając ją od powierzchni podłogi). Mało? To jeszcze dodajmy olej ostowy, słonecznikowy i sojowy chroniące i pielęgnujące drewno. Cała ta skomplikowana powłoka ma na celu zabezpieczenie drewna przed zużyciem: część składników wosków wnika głęboko, inne układają się na powierzchni. Całość jednak daje podłodze możliwość „oddychania”, jest bezwonna i nieszkodliwa dla zdrowia. Powłoka w 100% ma pochodzenie naturalne. 

 

System TOP-LOCK – ułatwienie w montażu.

System łączenia na „pióro” wydaje się niczym nowym w naszych panelach. To dlaczego niemiecki „TOP-LOCK” ma być lepszy? Po pierwsze łączenie nie wymaga używania kleju (chociaż w niektórych sytuacjach jest on zalecany, np. w łazienkach czy przy drzwiach wejściowych do domu). Podłogę można układać „w płaszczyźnie” - idealnie wpasuje się pod grzejniki czy ościeżnice drzwiowe. Tu nie ma trudnych miejsc do układania i w każdej sytuacji złącze jest pełne – dzięki temu TOP-LOCK przeszedł test „krzesła na rolkach” - złącze wytrzymało obciążenia pond 50 tys. przejazdów krzesła bez widocznych uszkodzeń czy zmian. Jak to możliwe? System łączenia na „dynamiczne pióro” daje efekt przywracania ustawienia – nawet po silnym obciążeniu deski zawsze ściśle do siebie przylegają. Oszczędności czasu przy montażu wydają się już tylko zyskiem dla wykonawcy.


Deska podłogowa Luxor to połączanie nowoczesnej technologii z tradycyjną formą jaką jest drewno. Czy będą pasowały do Państwa wnętrz? Zachęcamy do sprawdzenia. Więcej na niemieckojęzycznej stronie  http://www.boxler.de/ 

 Podłoga Luxor została wycofana z oferty w 2011 r.

wsteczdalej

Ankieta

  • Jaka nazwa byłaby najlepsza dla tego działu?
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje