Zamówienia

Do zamieszczenia informacji w tym dziale skłoniły nas Państwa telefony dotyczące właśnie zasad składania zamówień. Gdy już nasze negocjacje dobiegają końca i są Państwo przekonani, że warto powierzyć nam wykonanie stolarki, to zapraszamy do finalizacji z założenia przebiegającej wg „procedury”:

  1. Pomiar. W pierwszej kolejności wykonujemy pomiary rzeczywistych otworów. Niezbędne jest to do złożenia prawidłowego zamówienia. W idealnej sytuacji jest to tylko potwierdzenie przyjętych wcześniej rozmiarów i potwierdzenie na budowie stron otwierania okien. Czasem dochodzi do korekt wymiarów z projektu, niekiedy mamy możliwość idealnego dopasowania okien do wymurowanych otworów. Pomiar chcemy zawsze wykonać przed przyjęciem zaliczki – by w razie istotnych zmian mieli jeszcze Państwo swobodną możliwość zmiany zamówienia. Co do zasady nie pobieramy opłat na tym etapie, chociaż w niektórych, wcześniej ustalonych przypadkach, zastrzegamy sobie prawo do pobrania kaucji pomiarowej pokrywającej koszty dojazdu (odliczamy to od ostatecznego rozliczenia).

  2. Ostateczna oferta. Znając faktyczne wymiary otworów i układ pomieszczeń w Państwa przyszłym domu, możemy jeszcze podpowiedzieć, co udoskonalić w pierwszej ofercie. Potwierdzamy sposób i zakres montażu, zastosowanie jakiś drobnych dodatków jeśli nie były uwzględnione (np. zatrzaski balkonowe) itp. Jeśli otwory są zgodne z projektem, to nie ma możliwości, by cena różniła się od tej przyjętej we wstępnej kalkulacji.

  3. Podpisanie umowy. Zawieramy umowę na wykonanie prac budowlano-montażowych (czyli dostawa i montaż okien z zastosowaniem stawki podatku VAT 8%). W umowie i kosztorysie są określone: termin realizacji, zaliczka, wartość prac i praktycznie zawsze są to ceny ostateczne.

  4. Zaliczka.Jest wymagana przez naszych Producentów. W zależności od firm jest to 40% (okna) lub ok 30% (niektóre drzwi wewnętrzne). Zaliczkę zawsze potwierdzamy wystawieniem faktury zaliczkowej. W przypadku płatności przelewem, ze względów poprawności podatkowej fakturę możemy wystawić dopiero, kiedy wpłynie przelew. Wcześniej możemy przesłać fakturę pro-forma, w której jest określona kwota oraz numer konta.

  5. Realizacja.Po wpłynięciu zaliczki zamawiamy stolarkę. Kiedy już otrzymujmy towar od Producenta kontaktujemy się z Państwem w sprawie umówienia dogodnego terminu montażu. Jeśli trzeba, okna mogą być u nas zmagazynowane dłużej, ale w takiej sytuacji prosimy o uregulowanie pozostałej kwoty odpowiadającej wartości stolarki, byśmy mogli wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec Dostawców.

  6. Serwis. Po montażu regulujemy okna i drzwi. Dodatkową regulację wykonujemy bezpłatnie jeszcze raz, w dogodnym dla Państwa momencie. Idealny czas to czyszczenie domu przed zamieszkaniem, po wszelkich pracach budowlanych. Wówczas można dokonać ostatecznej regulacji oraz przesmarować okucia, by funkcjonowały lekko i płynnie.

  7. Okresowe przeglądy. Istnieje możliwość podpisania z nami umowy na prowadzenie okresowej obsługi okien. Regularna, coroczna konserwacja, smarowanie okuć, przegląd powierzchni i ew. naprawa uszkodzeń dadzą Państwu pewność, że nasza stolarka będzie bezproblemowo służyła przez długie lata.

     

wsteczdalej

Ankieta

  • Jak trafiłeś/ trafiłaś na naszą stronę?
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje