Urzędowski OPTIMUM

 Uwaga: okna OPTIMUM  zostało wycofane z produkcji. Strona ma charakter "archiwalny"okno Optimum Urzędowski

 

Nowe okno Urzędowskiego – OPTIMUM

Kiedy pojawiła się zapowiedź wprowadzenia nowego okna nie wiedzieliśmy, że tak nam się ono spodoba, bo co nowego można było stworzyć? Wydaje się że okna Galux - grubsze od standardowych Dj68 wyznaczyły stały trend w stolarce drewnianej. Jak się okazuje, nie jesteśmy skazani na „to co wszyscy”, eksperci doceniają autorskie pomysły a tych Urzędowskiemu nigdy nie brakowało.

 szkic okno Optimum

 

Innowacyjność

 

Co nowego może być w oknie? Wydaję się, że wiele zmienić się już nie da. Ale okno Optimum to właśnie innowacyjność. Całość opiera się na elastycznym połączeniu części wewnętrznej i zewnętrznej drewna. Zupełnie inaczej rozwiązany jest dół okna i okapnik, który teraz w całości zabezpiecza tą część przed wpływem warunków atmosferycznych. Odpowiedający trendom jest nowy wygląd okna wewnątrz – rozwiązanie nie ma typowej listewki przyszybowej, przez co jest lżejsze, bardziej nowoczesne.

  

OPTIUMUM ORO

Okna OPTIMUM to oczywiście także energooszczędność. O ile podstawowa wersja ma grubość ościeżnicy 81mm (skrzydło 71mm) to mamy do wyboru także opcję Optimum ORO (99mm) z trzyszybowym pakietem o współczynniku U 0,6.

przekrój okna Optimum okno Optimum                              Urzędowski OPTIMUM ORO okno Optimum ORO
 

Kolorystyka

Okna OPTIMUM to przede wszystkim łamanie trendów. Ile osób z Państwa chciałoby mieć okna dopasowane do wyglądu zewnętrznej elewacji, ale jednocześnie inne w środku. Tylko że zwykle na przeszkodzie stała wyższa cena. Aż do teraz, bo owe tajemnicze połączenie pozwala na zestawienie ze sobą różnych gatunków drewna (np. sosny w nowej kolorystyce gdzie jest dostępny popularny ostatnio bielony lazur, a na zewnątrz – wg gustu – sosna, meranti lub dąb w palecie znanej z wcześniejszej oferty.

Na zdjęciach niżej jest dwukolorowe okno OPTIMUM ORO

zewnątrz dąb D9: Okno Optimum D9 od zewnatrz    widok z boku: Optimum - widok z boku      wewnątrz sosna S10: Optimum widok od środka

 

 okno drewniano - aluminiowe

OPTIUMUM ALU

Nowością zapowiedzianą na rok 2013 będzie okno drewniano - aluminiowe oparte na bazie okna Optimum. Na razie możemy zaprezentowac tylko zdjęcie projektu koncepcyjnego, ale zapowiedź ceny na poziomie tradycyjnych okien drewnianych Galux pozwala nam wierzyć, że będzie to coś więcej niż tylko zdjęcie z katalogu.

 

 

Oczywiście – okno Optimum nie zastępuje okien GALUX. To jedynie uzupełnienie oferty o propozycję tańszą, oryginalną i prezentującą bardziej nowoczesnym design. Polecamy, bo takiej oferty nie ma nikt inny w Siedlcach.

  

wsteczdalej

              

Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje