Bramy Krispol

 

 Krispol z Wrześni to firma istniejąca na rynku od 1991r. Od dawna należy do pierwszej trójki firm „bramiarskich” w Polsce – nie jest największa, ale czy to ilość sprzedaży jest najważniejsza? Jak dla nas jest to pierwsza firma, zwłaszcza pod kątem dopasowania oferty do Państwa potrzeb.  


 

Wzornictwo

W ofercie znajdziemy bardzo bogaty wybór stylów wykończenia powierzchni ukrywających się pod nazwami:

brama MistralMISTRAL

 – brama z poziomymi, wąskimi tłoczeniami. Taka brama składa się z czterech lub pięciu paneli i każdy z nich ma dodatkowo pięć lub sześć poziomych przetłoczeń. W rezultacie wydaje się, że całość jest złożona z licznych, leżących „deseczek”Brama Pasat

 PASAT (zdjęcie po prawej)

– brama z przetłoczeniami szerokimi. Każdy z paneli bramy jest podzielony tylko raz, w połowie wysokości. Na całość wyglądu składa się zwykle od ośmiu do dziesięciu wyraźnych części.

brama w kolorze orzechSIROCCO

– brama bez przetłoczeń – najwygodniejsza do utrzymania w czystości – szczególnie w wersji „slick” - czyli o gładkiej powierzchni. Wygląd bramy jednym kojarzy się z eleganckim minimalizmem, innym z „przemysłówką”. Panele dodatkowo można wyróżnić poprzez zastosowanie detali dekoracyjnych, np. ze stali nierdzewnej. Brama maestro

MAESTRO (zdjęcie po prawej)

– brama ze wzorem w kasetony – najbardziej klasyczna, można by powiedzieć, że w stylu retro. Kiedyś dominowała w rankingach sprzedaży, teraz stała się elementem wybieranym sporadycznie – do najbardziej stylowych elewacji.

Brama BREVABREVA

– nowość - brama z mikroprzetłoczeniami, czyli drobnymi rowkami, do tego w kolorze stali sprawia, że to jedna z najbardziej nowoczesnych propozycji do domów. Szczególnie pasuje do srebrnych rynien czy wykończeniówki.


 

Powierzchnia bramy

struktura woodrgrainPanele bram mają zasadniczo dwie różne struktury: chropowatą lub gładką. Wcześniej częściej spotykana była ta pierwsza wersja, czyli fachowo zwana „woodgrain”. Niekiedy ma to nazwę „struktura ciętego cedru”, a mówiąc najbardziej obrazowo to powierzchnia przypominająca korę drzewa, dzięki czemu nawet w jednolitym kolorze białym lub brązowym brama przypomina drewno. struktura slick

Druga, bardziej nowoczesna struktura jest zupełnie gładka (fachowo zwana „slik” ew. „smoothgrain) – taka brama jest już tylko oklejona foliami drewnopodobnymi, ew. malowana farbami na dowolny kolor. Bramy w okleinach są niemal identyczne w wybarwieniu jak okna PCW.

Zostaje jeszcze ostatni wariant – powierzchnia tzw. skórki pomarańczy, które to zwykle są stosowane od strony wewnętrznej. W tym miejscu jeszcze zaznaczymy – bramy od wewnątrz są praktycznie zawsze w kolorze białym.
 

Kolorystyka

Asem w rękawie jest jeszcze jedna zaleta firmy KRISPOL i jej produktów, czyli największy wybór bram w różnych okleinach drewnopodobnych stosowanych w wyjątkowej stolarce. Mają Państwo okna w kolorze canadian? Amarena? Sienia noce bądź macore? A może jeszcze inne? Znajdziemy tu około pięćdziesięciu różnych oklein drewnopodobnych RENOLIT– praktycznie wszystkich jakie są dostępne w Polsce!

Na zdjęciach niżej jest brama w kolorze Tabasco 6 (pasuje wg nas idealnie do okien dębowych D9 Urzędowskiego) oraz brama w kolorze Siena Rose (czyli wiśnia antyczna wg. wzornika Jezierskiego)

brama na dwa samochody   Brama panel wysoki
 

Wymiary

Szeroki wachlarz możliwości technicznych sprawia, że chętnie proponujemy produkty Krispol. Bramy mogę mieć wysokość maksymalną do 3 metrów (przy szerokości do 3,5m) lub 2,5 metra wysokości dla bram o szerokości do max 5m. Ale w temacie wymiarów istotne jest też nadproże, czyli wysokość garażu nad wjazdem. Standardowo wynosi ono od 21 do 46cm i do takiego wymiaru bramy mają przygotowaną konstrukcję górnych szyn (prowadzenia. Ale w Krispolu mamy też do wyboru wariant podwyższony lub wręcz zupełnie wysoki. Ma to znaczenie w sytuacji, gdy w świetle szyn takiej bramy pojawiają się np. drzwi prowadzące do mieszkania czy też okno. Ostatni istotny wariant to prowadzenie niskie – tu minimalna wysokość nadproża to 12cm – tyle miejsca musi być na górze, by w ogóle dało się zamontować bramę segmentową. 

Na zdjęciach niżej kolejno znajdują się: brama Mistral w złotym dębie i strukturze slick, bramy Mistral w kremowym kolorze RAL 1015 (kość słoniowa) i strukturze woodgrain oraz bramę Mistal slick w kolorze mahoń:

brama jednostanowiskowa   garaż z dwoma bramami   Brama na dwa samochody
 

Ta cała różnorodność sprawia, że bramy Krispol da się dopasować do praktycznie każdego garażu jaki został wybudowany w Państwa domu. Garaż i pomieszczenia gospodarcze to także najczęściej dodatkowe wejście. W ofercie firmy KRISPOL znajdziemy także drzwi aluminiowe z wypełnieniami identycznymi jak w bramach garażowych oraz drzwi aluminiowe z wypełnieniami typu Adeco.

 Poniżej jest kilka przykładowych zdjęć bram z zasobów firmy Krispol:

 

 


Brązowa bram Maestro. Lider sprzedaży w Czechach

Brama Pasat w kolorze kremowym

Brama złoty dąb z gładkimi panelami

Dwie bramy Mistral - wąskie tłoczenia

Brama Samum - aktualna nazwa to Sirocco

Klasyka Krispolu - brama Mistral

Brama malowana w kolorze RAL

Brama w kolorze brązowym

Białe okna - biała brama!

Zonda czyli aktualnie Sirocco z ozdobnymi intarsjami
wsteczdalej

Ankieta

  • Jaka nazwa byłaby najlepsza dla tego działu?
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje