Drzwi Aldrew

  wzorcowe drzwi

  

Z pewnością dla wielu z Państwa marzeniem jest mieć w swoim domu drzwi drewniane, ale budżet wyczerpany trudami budowy nie pozwala na szaleństwa na tym etapie? Drzwi sosnowe firmy ALDREW z Bielic są dobrą alternatywą. To jeden z bardziej liczących się warmińskich producentów w drzwi. Stabilna konstrukcja wykonana z całości z drewna sosnowego barwiona bejcami i pokryta wierzchnim lakierem poliuretanowym - twardym i odpornym na uderzenia. Bardzo popularne są tu modele nowoczesne, ale znajdziemy także warianty w stylu retro. 

Dla szukających „czegoś więcej” szczególnie polecamy drzwi w okleinach z dębu – z odrobiną nuty retro... oraz w okleinach olchowych – z gładką powierzchnią nadającą drzwiom wygląd nowoczesnej struktury... A wszystko w cenie porównywalnej do przeciętnych drzwi wykonanych z płyt drewnopochodnych.

 Wzór na styl PORTA KONCEPT klasyka drzwi Aldrew 1 ALdrew12 - poprzeczki pionowe drzwi z ościeżnicami na grubość ściany Pełne drzwi dębowe

Główne zalety drzwi Aldrew? Po pierwsze materiał – czyli są to drzwi drewniane. Po drugie szyba – w standardzie zawsze jest matowa – ze znanych nam dostępnych szyb najmniej przezierna – czyli można ją zastosować nawet w ciasnej łazience i nie będziemy mieli poczucia dyskomfortu. Z reguły drzwi z szybami są droższe niż te pełne, szczególnie gdy są to dobre szyby matowe, tu jednak cena nie ulega zmianie, a wypełnienia wybiera się wg potrzeb (np. drzwi pełne do pomieszczeń gospodarczych). Kilka przykladów znajduje się poniżej:

Aldrew model 14 w kolorze ciemny orzech Drzwi dębowe Aldrew w kolorze brąz Drzwi na metalowej ościeżnicy drzwi łazienkowe Aldrew1 w kolorze teak

 • Fot.1 – Model 14D, cały przeszklony, w wersji łazienkowej z tulejami wentylacyjnymi.
 • Fot.2 – Drzwi dębowe, model 14C i B – częściowe wypełnienie także może być stylowe. W drzwiach na wprost od strony zamka widać ściętą opaskę.
 • Fot.3 – Drzwi Aldrew9 model Bi C. Drzwi łazienkowe wiszą na starej metalowej futrynie a drzwi po prawej są zamontowane na środku ściany na stałej ościeżniy.
 • Fot.4 – Aldrew14D w wersji typowo łazienkowej
 • Fot.5 – Model O1D. Drzwi pełne

Po trzecie – do wyboru jest kilka opcji wykończenia – ościeżnice proste lub zaokrąglone (bez dopłaty) oraz opaski w dwóch szerokościach (55mm i 70mm) i kształtach (prosta i owalna). Najlepiej widć to na przykładach poniżej:

Ościeżnica i opaska owalna  opaska 7cm ościeznica i opaska prosta opaska prosta 7cm ościeżnica stała wykończona ćwierćwałkiem 

 • Fot.1 – Ościeżnica owalna 16cm i opaska owalna 55mm - drzwi Aldrew12F sosna teak.
 • Fot.2 – Ościeżnica owalna 14,5cm i opaska owalna 70mm - drzwi Aldrew12F sosna, rozmiar „70”.
 • Fot.3 – Ościeżnica prosta 18cm i opaska prosta 55mm – drzwi Aldrew 01A, sosna kolor brąz.
 • Fot.4 – Ościeżnica prosta – widok od strony skrzydła i opaska prosta 70mm - drzwi Aldrew 09E, sosna orzech.
 • Fot.5 – Ościeżnica owalna 9cm i ćwierćwałek 15mm. Sposób na wykończenie szerokich ścian bez inwestowania w szerokie ościeżnice. - drzwi Aldrew 10E.

 

Po czwarte - to bardzo elastyczna firma i bez problemu można u nich wykonać drzwi drewniane w nietypowych rozmiarach czy też wprowadzić zmiany konstrukcyjno – stylistyczne: jeśli wąskie poprzeczki są zbyt „cienkie” to możemy je zastąpić szerszymi, bardziej masywnymi. Takim drobnym zabiegiem zmieniamy oblicze drzwi dopasowując się do własnego gustu.

 

drzwi przeszkolone drzwi z szerokimi poprzeczkami drzwi wewnętrzne drzwi 70 białe drzwi

 • Fot.1 – Aldrew1A „80” sosna w kolorze dąb, model katalogowy .
 • Fot.2 – Aldrew1A „80, sosna, bejca brąz, model z poprzeczkami szerszymi wydaje się być bardziej masywnym. Dodatkowo, od strony zawiasów ściana była wykończona "na prosto" - pozstał więc tylko fragment oryginalnej opaski - reszta została ścięta.
 • Fot.3 – Aldrew10D, wersja katalogowa w rozmiarze nietypowym „77cm” .
 • Fot.4 – Aldrew10D modyfikowane – poprzeczki są ułożone symetrycznie. Szerokość drzwi 70cm .
 • Fot.5 – Aldrew10D w wersji „lekkiej”, ale czy to zasługa cienkich poprzeczek, czy też białego koloru... Warto próbować - czekamy na Państwa propozycje.

 To tak w skrócie o drzwiach Aldrew. Więcej na stronie firmowej www.aldrew-bielice.pl

 

wsteczdalej

Ankieta

 • Jak najczytelniej określić to coś (?) na czym wiszą drzwi ;)?:
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje