Cennik okien PCW / PROMOCJE

Aktualne promocje na okna PCW są w dziale  PROMOCJE PCW>> okna typowe

Po raz kolejny swoim tytułem działu prowokuję Państwa uwagę. Piszę „cennik” a nawet nie zamierzam go tu przedstawiać. Dlaczego? Po prostu moim celem jest naszkicowanie Państwu zakresu cenowego i szacunkowych różnic w cenach okien. Właściwe kalkulacje są zbyt indywidualne (nawet dla najprostszych okien typowych) by ubierać je w szablonowe ramy cennika.

Zdjęcie obok: typoszereg okien wg opracowania firmy Okfens


Dlaczego ceny tak się różnią?

To chyba najtrudniejsze zagadnienie do opisania w stolarce tworzywowej. Te okna produkuje wg szacunków ok 2 tysiące firm. Każdy „daje” coś od siebie ale jak nie trudno się domyśleć większość stara się robić okna jak najtaniej. A jest tu szerokie „pole do popisu” i niestety nie zawsze zyskuje klient. Tak naprawdę oszczędzać można wszędzie: zaczynając od odchudzonych profili (przeznaczonych np. do budynków gospodarczych), zubożonych okuć (rezygnując z dodatkowego - a czasem wręcz podstawowego wyposażenia) czy słabszej szyby . A jak się dołoży kulturę produkcji oraz wszystko co jest związane z pracą i technologią to nawet dwa okna z teoretycznie tych samych komponentów mogą się drastycznie różnić ceną.


Gwarancja jakości

Firmy których produkty oferujemy należą do ścisłej czołówki firm okiennych w Polsce. Z założenia współpracujemy tylko z Producentami kompletnymi, tzn takimi, którzy spełniają wszystkie wymagania rynkowe oraz techniczne. Dzięki temu mamy pewność, że okno które zamontujemy u Państwa będzie dobrej jakości i nawet przy próbach laboratoryjnych przejdzie wszelkie badania bez zastrzeżeń.

 

Ceny

Ile kosztują okna? Tyle ile są warte. A poważnie – nie przedstawimy tu cennika, bo każde okno liczy się indywidualnie wg Państwa oczekiwań, a jedynie zarysujemy przekrojowe różnice w cenach. Najtańsze są okna białe. To biały kolor jest podstawowym w produkcji okien. Okna w okleinach drewnopodobnych zewnętrznych są zwykle za dopłatą na poziomie 15-25% a w kolorze obustronnym – od 20 do 45% drożej niż białe.


Na przykładzie okna dwuskrzydłowego o wymiarze 146,5 x143,5 cm pokazujemy różnicę wg poziomu cen z jesieni 2009 z uwzględnieniem podstawowych rabatów. Wszystkie ceny są podane w wartościach netto w typowym wyposażeniu. Do cen należy doliczyć obowiązujący podatek: 7% VAT oraz cenę usługi w przypadku zakupu z montażem dla inwestycji mieszkaniowych lub 22% VAT przy zakupie samej stolarki lub dla firm : Okno 1465x1435 RU+RU

 

1. Okno białe VETREX - Veka Efectline - 510 zł 

2. Okno białe VETREX - Veka Perfectline - 595 zł

3. Okno biało – kolor VETREX - Veka Perfectline – 715 zł

4. okno kolor obustronny VETREX - Veka Perfectline – 830 zł


5. Okno białe JEZIERSKI Premium – 850 zł

6. Okno biało - kolor JEZIERSKI Premium – 980 zł

7. Okno kolor obustronny JEZIERSKI Premium – 1065 zł

8. Okno białe JEZIERSKI Elita/ Rondo – 980 zł

9 . Okno biało - kolor JEZIERSKI Elita/ Rondo biało – kolor – 1170 zł

10. Okno kolor obustronny JEZIERSKI Elita/ Rondo pełny kolor – 1170 zł


11. Okno drewniane GALUX URZĘDOWSKI dąb D9– 1197 zł


Zestawienia ma jedynie charakter podglądowy - mogłoby się wydawać, że Jezierski wypada tu nieatrakcyjnie cenowo – jak wspomnieliśmy wyżej są to ceny katalogowe. Na ich poziom ma w tym wypadku wpływ bardzo bogatego wyposażenia (za które w innych oknach musielibyśmy dopłacać). Poza tym po uwzględnieniu dodatkowych promocji cena spada nawet o 10 % a w przypadku okien o nietypowych wymiarach lub kształtach (szczególnie łukowych) lub z energooszczędnymi pakietami trójszybowymi cena z pozornie wysokiej zrobi się bardzo atrakcyjna.

 

 

wsteczdalej

Ankieta

  • Co najbardziej wpływa na wybór przez Państwa okien z PCW?
Copyright © Alter Dom 2009

Strona główna :: O nas :: Okna drewniane :: Okna PCW :: Drzwi zewnętrzne :: Drzwi wewnętrzne :: Wokół domu :: Montaż :: Porady :: Promocje